Leer de survival basics tijdens de cursus
Zelfredzaamheid
in de natuur
op de Veluwe
Echt leren oriënteren met kompas en kaart
Leer in 1 dag kaart & kompas lezen en vuur & shelter maken
Leer navigeren met kaart en kompas, vuur maken en je eigen onderdak bouwen voor wanneer je onverwachts vast komt te zitten.
We starten met een kop koffie of thee bij het kampvuur. Onze ervaren instructeur Jeroen laat je dan stap voor stap zien hoe coördinaten werken, hoe je een kompas kunt gebruiken en hoe je zelf kunt oriënteren zonder mobiele telefoon of GPS.
Dan start het avontuur, samen met je buddie gaan jullie in tweetallen het bos in, op zoek naar de zelf ingetekende coördinatiepunten op jouw plattegrond… Weet jij de vragen te beantwoorden die je op de CP’s (coördinatiepunten) weet te vinden?
Na een lekkere vega lunch (gemaakt op het kampvuur) gaan we verder met de workshop vuur maken, zonder aanmaakblokje en zelfs zonder aansteker! Daarna sluiten we af met het bouwen van een eigen shelter.


Wat gaan we doen?
Om je voor te bereiden op een onverwachte overnachting in de natuur, gaan we in één dag leren oriënteren met kaart en kompas, vuur maken in het wild en een onderkomen maken. Verder krijg je een hele berg extra informatie over hoe je voor te bereiden als je de natuur in gaat op bijvoorbeeld een huttentocht en maken we er een leuke dag van met o.a. een korte speurtocht!
Wat ga je leren?
Oriëntatie met een kompas
Navigeren met kaart en kompas tijdens een hike
Coördinaten intekenen
Touwtechnieken
Vuur maken (ook zonder aansteker)
Een eigen onderkomen maken
Voor wie is dit?
Mensen die een kompas willen leren gebruiken
Reizigers die buiten de gebaande paden gaan
Hikers, wandelaars en natuurkampeerders
Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar (onder begeleiding)
Als je vuur en onderdak wilt leren maken met de basics
Wat zijn de kosten?
Van 10:00 – 16:00 uur inclusief lunch
€ 85,- per persoon
Groepskorting mogelijk vanaf 8 personen
- Alle cursus materialen
- Lunch (altijd vega. Gluten- en lactosevrije opties mogelijk)
- Koffie, thee en wat lekkers
Inpaklijst om zelf mee te nemen
- Buiten-/regenkleding
- Pen en notitieboek
- Optioneel: eigen mes en/of kompas
Boek deze survival cursus
Deze cursus kan op afspraak geboekt worden voor groepen & teamuitjes. Voor individuën, tweetallen of kleine groepjes kun je je aanmelden voor deze dagen in het weekend:
Meld je aan voor:
> Zaterdag 5 november 2022 | 10 – 16 uur Vol
Ben je op zoek naar een advanced survival cursus?
Bekijk dan onze Wilderness First Aid field training, bedoelt voor wildernis-, wandel- en reis gidsen of avonturiers die op eigen houtje buiten bereik van hulpdiensten gaan reizen. Wildernis EHBO + survival training in één.











“Je leert de belangrijkste basis om voor een korte periode te overleven in de natuur, waar ik graag mijn tijd doorbreng. Dus als alles tegenzit hoe je je kunt oriënteren, hoe je een shelter maakt en hoe je een goed vuur opbouwt.”
Tessa, cursist maart 2022
Recensies
Wat zeggen anderen over deze
survival cursus op de Veluwe?
“Wat een leerzame en interessante cursus! Je leert de belangrijkste basis om voor een korte periode te overleven in de natuur, waar ik graag mijn tijd doorbreng. Dus als alles tegenzit hoe je je kunt oriënteren, hoe je een shelter maakt en hoe je een goed vuur opbouwt. Ik dacht een beetje te weten wat belangrijke dingen waren in zo’n situatie, maar ben ik even blij dat ik dit nog niet heb meegemaakt want ik had me mooi op de verkeerde dingen gefocust. Een combinatie van nieuwe kennis en praktische vaardigheden, gezelligheid en leuke instructeurs hebben gezorgd voor een topdag. Dank jullie wel!”
“Cursus is top. Normaal kijk ik altijd youtube videos met survival tips maar zo hands on in de natuur is toch wel een ander verhaal. Goed om praktisch bezig te zijn en onderhand te leren hoe en wat met ongevallen tijdens het hiken. Plus een eigen gemaakt vuur bij een eigen gemaakte shelter geeft wel heel veel voldoening.“
“Super leuke cursus! De enthousiaste instructeurs leren je de basics om een onverwachtse noodovernachting in de natuur te doorstaan. Na de uitleg bij elk onderdeel is er ruim de tijd om het zelf te oefenen en toe te passen. Blijkbaar moeten er vaker dagtocht hikers gered worden dan mensen die echt diep de wildernis in gaan. Deze interessante cursus zorgt ervoor dat jij beter voorbereid op pad zult gaan. Koffie, thee en een lekkere lunch worden op het kampvuur gemaakt en smaken extra goed na de inspanningen van de dag.”
Navigeer je weg naar een avontuur!
Schrijf je nu in voor een cursus zelfredzaamheid in de natuur. Leer navigeren en oriënteren, vuur maken en een onderdak bouwen – in het bos!
Kom je met collega’s of een groep? Overleg een specifieke datum.